Dnes má již většina domů či bytů buď plastová nebo dřevěná Eurookna. Do takových oken se dnes vybírají žaluzie poměrně snadno – výběr je totiž skutečně velký, a tak máte řadu možností. Co je důležité vědět, než si nějaké žaluzie pořídíte, a jaká kritéria by měla splňovat? Jaké žaluzie jsou pro vaše bydlení nejlepší?

Žaluzie jako interiérový prvek

V dřívějších dobách byla poměrně častá kastlíková okna, tedy dvě výplně, mezi kterými byl prostor o šířce několika desítek centimetrů. Tyto typy oken je možné stále najít ve starších zástavbách. I pro ně ale snadno vyberete vhodné žaluzie. Ty mohou být zároveň i hezkým interiérovým dekoračním prvkem, a proto se vyplatí více zamyslet i nad volbou jejich barvy.

Vertikální žaluzie zažívají obrodu

Tyto žaluzie se vyznačují převážně dlouhými látkovými pruhy, které visí od stropu dolů a působí obvykle velmi elegantně. Využívají se zejména k zastínění velkých ploch kanceláří, nebo velkých místností či chodeb. Velmi snadno se montují, takže jsou velmi efektivním řešením i do domácností.

Interiérové látky či rolety

Prodávají se v mnoha různých provedeních. Jde o léty prověřený produkt s širokým výběrem látek. Oblíbené jsou například rolety den a noc, které díky překrývání pruhů látky vytváří zajímavé kombinace pro denní a noční zastínění. Je možné dokonce si pořídit i speciální fotorolety se vzorem dělaným přímo vám na míru.

Japonské stěny

Jedná se v podstatě o obdobu vertikálních žaluzií. Využívají se většinou pro zakrytí větších ploch. U nás nebývají tak běžné, ale přesto mohou být do některých otevřených interiérů dobrou volbou.

Myslete i na sítě

V každém případě se při instalaci rolet či žaluzií vyplatí myslet i na sítě proti hmyzu. Dnes se dají koupit elegantní sítě proti hmyzu, které esteticky nijak nevadí, ale nabízí spolehlivou ochranu před dotěrnými návštěvníky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentáře