kompresor
Zdroj: Topdesigners / Shutterstock.com

Kompresor sice nutně nemusí patřit k nejnutnějšímu vybavení domácnosti, ale rozhodně není pravdou, že by nenašel využití. Při jeho výběru je třeba se zaměřit na několik základních parametrů a odpovědět si na nejdůležitější otázky.

Kdy jej budete používat?

Pokud chcete kompresory využívat doma, bude vám úplně stačit menší model se sacím výkonem okolo 80–200 litrů nasátého vzduchu za minutu. Pokud naopak chcete pracovat se složitější technikou a více profesionálně, je nutné pořídit větší stroj s tlakovou nádobou a sacím výkonem.

Jak často jej budete používat?

Jestliže plánujete používat kompresor maximálně jednou do týdne na 15 min, bude vám stačit prakticky jakýkoliv hobby model, který koupíte za velmi rozumné a dostupné ceny. Snadno jím nafouknete fotbalový míč nebo bazének či jej využijete k dohuštění pneumatik. Pokud ale chcete kompresor používat prakticky denně, je nutné zvolit robustnější model s hliníkovým tělem. Profesionální kompresory poznáte podle litinového bloku, který zajišťuje vysokou tepelnou odolnost. Takové modely jsou podobně jako profesionální svářečky a jiné nářadí daleko dražší.

Jak těžký může být?

U domácího použití se vyplatí myslet i na hmotnost. Počítejte, že obvykle se váha pohybuje okolo 10 kilogramů. Profesionální stroje ale mohou vážit i přes 30 kilo, nebo dokonce přes 100 kilo. Takový přístroj už logicky jen tak někam nepřesunete, takže je potřeba zvážit i tento faktor.

Jaká bude kvalita?

Před výběrem si pečlivě přečtěte recenze. Je důležité ujistit se také, že máte poblíž dostupný servis, který dokáže tyto modely opravovat. Poruchy nebo potíže díky tomu vyřešíte rychle a bez zbytečného čekání, což je jistě žádoucí ve chvíli, kdy potřebujete kompresor k nějakému neodkladnému úkonu. Značkové přístroje jsou v tomto samozřejmě lepší volbou, byť obvykle stojí více.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 120 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentáře